1. Jaki jest czas oczekiwania na frezarkę TBI VC 1270
Pionowe centra obróbcze TBI VC 1270 Smart mill są produkowane w cyklu ciągłym i utrzymujemy dla nich minimalny stan magazyny w Polsce. Standardowy czas oczekiwania na maszynę z magazynu to maksymalnie 4 tygodnie. Natomiast jeżeli obrabiarka CNC jest produkowana od podstaw – czas oczekiwania wynosi od 4 do 6 miesięcy. Więcej o tym od czego zależy termin dostawy obrabiarki CNC w treści naszego BLOGA.
2. Jaka jest dokładność pionowego centrum obróbczego TBI VC 1270 Smart Mill
Dla nowej maszyny TBI VC 1270 gwarantowana przez nas dokładność pozycjonowania wynosi ?0,003, a powtarzalność pozycjonowania ? 0,002. Parametr ten jest mierzony przy dwukierunkowym przejeździe na całej długości przejazdu osi czyli 1200 mm. O pozycjonowaniu maszyny, o stosowanych normach w tym zakresie piszemy w ARTYKULE.
3. Jak uzbroić nową obrabiarkę CNC?
W ramach marki TBI posiadamy odrębną markę narzędziową TBI Tools. Jej oferta jest stworzona dlatego, żeby na etapie zakupu maszyny ułatwić Klientowi proces wdrożenia CNC. Przy zakupie maszyny TBI Technology oferujemy pakiety startowe narzędzi, które gwarantują szybkie uruchomienie produkcji i dobór optymalnej technologii obróbki metalu.
4. Chłodzenie przez wrzeciono ? zastosowanie i korzyści
Wszystkie obrabiarki marki TBI w standardzie posiadają chłodzenie przez wrzeciono. Poznaj dokładnie jego zastosowanie i korzyści w ARTYKULE.
5. Jak przygotować się na dostarczenie Pionowego Centrum Obróbczego TBI VC 1270 Smart Mill
Aby przyspieszyć dostawę, warto się odpowiednio do niej przygotować już wcześniej. Co to znaczy? Klient zawsze otrzymuje przewodnik wymiarów maszyny, dzięki któremu może sobie zagospodarować przestrzeń hali pod nową obrabiarkę CNC. Znajdują się tam wszystkie niezbędne dane transportowe i instalacyjne dotyczące konkretnego modelu maszyny.
6. Dlaczego warto zdecydować się na sfinansowanie maszyny do obróbki metali?
W celu utrzymania konkurencyjności na rynku oraz podwyższenia jakości swoich usług coraz więcej firmy decyduje się na zakup nowej obrabiarki CNC. Często zdarza się jednak tak, iż nie wszyscy klienci chcą zaangażować większą sumę środków pieniężnych. W tym przypadku decydują się na skorzystanie z dostępnych form finansowania, w szczególności leasingu. Wówczas angażują środki tylko na wkład własny, resztę finansuje firma leasingowa.
7. Jaki wybrać rodzaj leasingu?
Korzystniejszy podatkowo jest leasing operacyjny, w koszty uzyskania przychodu wlicza się opłatę wstępną, pełną ratę leasingową i nakłady poniesione na leasingowany przedmiot. Warunkiem jest zawarcie umowy, na co najmniej 40% okresu amortyzacji dla danego środka trwałego oraz ograniczenie w ustaleniu wartości wykupu końcowego. Podatek VAT jest doliczany do każdej raty leasingowej.
W przypadku leasingu finansowego przedsiębiorca staje się właścicielem maszyny CNC i dokonuje miesięcznych odpisów amortyzacyjnych, w koszty zalicza tylko odsetki i wszystkie poniesione nakłady. Nie ma ograniczeń w czasie trwania umowy oraz wartości końcowej, natomiast podatek VAT płaci się od pełnej wartości maszyny wraz z pierwszą ratą.
8. Jaki jest czas trwania leasingu?
Standardowy okres finansowania zakupu maszyny CNC to 3 do 5 lat, jednak istnieje możliwość wydłużenia finansowania nawet do 7 lat.
Skrócenie umowy leasingu operacyjnego jest bardziej skomplikowane. Jeżeli następuje przed upływem 40% normatywnego czasu amortyzacji, przepisy obligują firmę leasingową do sprzedaży przedmiotu leasingu, po wartości rynkowej potwierdzonej wyceną rzeczoznawcy lub po wartości pozostałej do spłaty, w zależności, która z nich jest wyższa.
9. Czy nowa firma dostanie finansowanie w postaci leasingu?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno pozyskanie finansowania za pośrednictwem dostawcy maszyny CNC może ułatwić ten proces. Znaczenie będzie miała wysokości deklarowanej opłaty wstępnej (minimum 20 %), majątek firmy i właściciela, możliwość poręczenia majątkiem prywatnym przez leasingobiorcę lub reprezentanta, perspektywy firmy (doświadczenie zarządzających, zawarte kontrakty, wysokość obrotów.